سایت خبری شفا نیوز

این قطار نه به آشویتس

ایجاد: 2018/01/15 - 07:55
نویسنده یادداشت: 
مهدی محمدی دوست

شهروندان تهرانی که در هر کارزاری نشان داده‌اند صبر و آرامش مثال زدنی دارند، این بار هم نزدیک به یک سال است، این وضعیت را تحمل می‌کنند و خود دست به کار نشده‌اند. این شهروندان همان‌هایی هستند که حتی به بنرهایی که علیه خواسته آنها در شهر نصب شده، دست نمی‌زنند تا در پای صندوق رای بگویند چه می‌خواهند!

حالا اما نتایج صندوق رای مشخص شده و همان‌هایی سر کار آمده‌اند که تهرانی‌ها می‌خواستند؛ اما درب همچنان بر همان پاشنه می‌چرخد. اینجا دیگر تهرانی‌ها حرف‌های‌شان را نه با پیروزان انتخابات که با رسانه‌ها می‌زنند و پس از ناامیدی از رسانه‌ها شاید دیگر قابل پیش‌بینی نباشند.

تفاهم و اختلاف با شهردار

ماجرا از 3-2 ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر آغاز شد. در روزهای اول، شاید تعداد کمی از اتوبوس‌ها و تعداد کم‌تری از قطارهای مترو حاوی تبلیغات سراسری شدند. اما رفته رفته تقریبا تمام اتوبوس‌های خطوط بی‌آرتی به طور کامل پوشیده شدند. تمام بدنه، شیشه‌ها و درب‌ها. تنها بخش باقیمانده، شیشه راننده بود! این که این حرکت احتمالا برای درآوردن خرج انتخابات بوده، تا اینجا با شهردار جدید تفاهم داریم؛ اما اختلاف از اینجا آغاز می‌شود که نمی‌توان گفت قبلی مقصر است ولی باز همان راه را رفت. این که ما اینهمه روی انتصابات تاکید داشتیم برای همین بود. شما نمی‌توانید راه جدید را با همان تفکر و با همان آدم‌ها طی کنید. بویژه وقتی که انتصابات نه از روی شایستگی، بلکه بر مدار لابی و معامله اتفاق بیافتد.

جناب آقای شهردار محترم، ضمن تبریک تولدتان؛ امروز شما در شورای شهر در زمان ارائه «سند تحویل و تحول» نیمی از وقت خود را به بازتاب نتایج نظرسنجی شهروندان اختصاص دادید. این را باید به فال نیک گرفت. حداقل در ظاهر نشان می‌دهد نظر و رای مردم برای‌تان مهم است. اگر واقعا اینگونه است از ظواهر شهر شروع کنید. بگذارید مردم ببینند شهردار به خواست آنها بها می‌دهد. اگر همچنان با متخصصان قهر نیستند، می‌دانیم و می‌دانید برنامه‌های زیادی در این زمینه‌ها وجود دارد.

راستی نیم دیگر وقت‌تان را هم برای نشان دادن همت شهرداری در مبارزه با فساد صرف کردید. شاید به زودی در این باره هم چیزهایی به تقریر آید.

اردوگاه آشویتس بزرگ‌ترین و مجهزترین اردوگاه کار اجباری آلمان نازی بود که توسط نازی‌ها در لهستان ساخته و تجهیز شده بود. سال‌روز آزادی این اردوگاه توسط سربازان اتحاد جماهیر شوروی به عنوان روز بین‌المللی یادبود هولوکاست برگزیده شده است.

آشویتس شامل سه اردوگاه اصلی بود. اتاق‌های گاز و کوره‌های آدم سوزی برای اولین بار در این اردوگاه به طور وسیع راه‌اندازی شدند.

موضوع خبر: