سایت خبری شفا نیوز

«ترافیکِ ساختگی» آدرس غلط دادن است

ایجاد: 2017/04/21 - 20:45

شهردار تهران در واکنش به اظهارات برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر ایجاد ترافیک مصنوعی در پایتخت گفت: ترافیک ساختگی به عقل جن هم نمی رسد و طرح این مباحث، دادن آدرس غلط است.

محمد باقرقالیباف درحاشیه آئین ورود 655 واگن جدید به خطوط مترو تهران در جمع خبرنگاران افزود: خط هفت مترو پایتخت در مجموع دارای 18 ایستگاه است کخ 10 ایستگاه باقیمانده آن نیز تا پایان سال 96 تکمیل و بهره برداری خواهند شد.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از خط شش و هفت مترو تهران، ظرفیت روزانه حمل مسافر ناوگان ریلی پایتخت به 10 میلیون نفر افزایش می یابد و مترو تهران درحال حاضر با 5 خط در حال فعالیت و جابجایی مسافران است.

** مخالف دولتی کردن شهرداری ها هستم

شهردار تهران در ادامه در خصوص واریز درآمد شهرداری ها به خزانه دولت که درچارچوب لایحه ششم برنامه توسعه پیش بینی شده، گفت: واریز درآمد شهرداری به خزانه دولت قانونی نیست.

وی با تاکید براینکه ما به شهرها و روستاها کمک می کنیم تصریح کرد: درعین حال مخالف آن هستیم که درآمد یک شهر در سایر شهرها هزینه شود.

شهردار تهران تصریح کرد: در مجموع مخالف دولتی کردن شهرداری ها هستم.

ترافیک ساختگی به عقل جن هم نمی رسد/ به مردم آدرس غلط ندهیم

شهردار تهران در واکنش به اظهارات برخی از اعضای شورای شهر مبنی بر ایجاد ترافیک مصنوعی در پایتخت گفت: ترافیک ساختگی به عقل جن هم نمی رسد و طرح این مباحث، دادن آدرس غلط است.

قالیباف در آئین بهره برداری و ورود 65 واگن جدید به خطوط مترو تهران افزود: مباحثی همچون ترافیک مصنوعی و ساختگی زمانی از سوی انسان(البته اگر بشود به آنها انسان گفت) بیان می شود که قافیه به تنگ آمده باشد.

وی تصریح کرد: ترافیک مصنوعی در حقیقت، دادن آدرس غلط و همچنین جعل واژگان است.

شهردار تهران افزود: در شرایطی که قانون از رده خارج کردن خودروهای فرسوده اجرا نمی شود و حداقل وام به کارهای تولیدی و موضوع مهم ازدواج جوانان اختصاص نمی یابد، شاهد پرداخت آسان وام برای خرید خودرو هستیم.

قالیباف در ادامه با نادیده گرفتن نقش شهرداری تهران در آلودگی هوای پایتخت، نوک پیکان انتقاد را به سوی دولت گرفت و اظهار کرد: اگر به حقوق شهروندی اعتقاد داریم باید بدانیم که یکی از ابتدایی ترین حقوق شهروندان، حیات و سلامت است.

وی با بیان اینکه امروز آلودگی هوا شرایط زندگی و سلامت مردم را به خطر انداخته گفت: اگر حقوقی را برای شهروندان قائلیم، اولین وظیفه ما پرداختن به این موضوع و تحقق اصل مهم توسعه حمل و نقل عمومی است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه بی توجهی به این امر به معنای قائل نبودن احترام برای شهروندان است افزود: ناکارآمدی، سوء مدیریت و عدم حمایت از مردم موجب می شود با وجود فراهم بودن زیرساخت ها، تجهیزات لازم برای استفاده مطلوب شهروندان از مترو تامین نشود.

به گفته وی، در صورت اضافه شدن یک هزار واگن به مترو تهران، ظرفیت این ناوگان ریلی با افزایشی 2 برابری به حدود شش میلیون سفر در روز می رسد.

قالیباف تصریح کرد: متاسفانه اعتباری که چند سال پیش مصوب شد تا دولت آنرا از محل صندوق ذخیره ارزی به شهرداری تهران پرداخت کند، تا امروز پرداخت نشده است.

محمدباقر قالیباف درحالی این مسایل را مطرح می کند که معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران چندی پیش اعلام کرد که دولت تا پایان سال جاری 9 هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری پایتخت پرداخت می کند.

درهمین ارتباط، استاندار تهران نیز اعلام کرد که سالانه 3 هزار و 600 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده، جرایم راهنمایی و رانندگی و آلایندگی به شهرداری تهران پرداخت می شود.

65 دستگاه واگن جدید قطار تولید داخل امروز(دوشنبه) طی آئینی با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در خطوط مترو پایتخت بکار گرفته شد.

با بکارگیری این تعداد واگن جدید ظرفیت ناوگان ریلی تهران روزانه بیش از 225 هزار نفر افزایش می یابد.

منبع: مشرق نیوز

موضوع خبر: