سایت خبری شفا نیوز

به قضاوت ها درباره زندگی خصوصی افراد پایان دهیم/ پاسخ همسر دکتر نجفی، شهردار سابق تهران به شایعات اخیر

ایجاد: 2018/10/30 - 18:16

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «امید شهر» در روزهای اخیر شایعاتی درباره موضوع ازدواج مجدد دکتر نجفی شهردار سابق تهران در شبکه‎های اجتماعی مطرح شد که در آخرین اظهار نظر، فاطمه دانشور عضو شورای شهر چهارم، به تندی به شهردار سابق حمله کرده بود. یادداشت این عضو پیشین شورای شهر باعث شد تا خانواده دکتر نجفی پس از حدود یک سال از طرح این موضوعات، بالاخره واکنش نشان دهند. در ادامه، جوابیه همسر دکتر نجفی که به تحریریه «امید شهر» ارسال شده است، را می‎خوانیم:

فکر کردن مشکل است؛ برای همین بیش‎تر قضاوت می‎کنیم

از آنجایی که آبروی مسلمان به منزله خون اوست و در کلامی از امام علی (ع) نیز آمده که «بپرهیز از این که گمان را بد گردانی زیرا به راستی بدگمانی عبادت را فاسد و گناه را بزرگ می‎گرداند»؛ بر همین اساس، تصمیم بر آن شد تا جهت دفاع از خود در مقابل متجاوزان به حقوق دیگران نامه‎ای بنویسم.

دوست عزیز؛ قبل از «زن» بودن، همه ما انسانیم، فارغ از هر جنسیتی؛ و تا زمانی که به این باور نرسیم نمی‎توانیم از حقوق فرد دیگر دفاع کنیم. جای بسی تاسف است که هنوز در جاهای مختلف دنیا با زن‎ستیزی و مردستیزی روبرو هستیم.

عده‎ای به بهانه دفاع از حقوق مردان، هم‎نوعان ما را زیر سئوال برده و عده دیگر به بهانه دفاع از حقوق بانوان، مردان سرزمین‎مان که شامل برادران، پدران، پسران و همسران‎مان هستند را پای‎مال می‎کنند!

این که شما به نیت مطرح شدن‎تان و با چه مقاصد دیگری عکس بنده و همسرم را بدون رضایت‎مان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام گذاشتید و تلاش کردید ذهن افراد را نسبت به مرد بزرگ تاریخ انقلاب مکدر کنید، بماند! اما چه کسی از شما دعوت کرد تا مدافع یا مخالف حقوق زنان در زندگی شخصی‎شان باشید؟

بدانید قبل از آن که نامی از آقای دکتر نجفی بیاورید باید به خاطر داشته باشید که ایشان حدود چهل سال است برای این مملکت، نظام، بنده و شما زحمت کشیده‎اند.

شایان ذکر است که حق‎الناس بر گردن دارید. بدانید پرشِ بدون مانع، آن هم با این حرکت تاکتیکی، نوعی حق‎الناس است. ما راضی نبودیم شما در زندگی خصوصی‎مان سرک بکشید. شما در چه جایگاهی قضاوت کردید؟

نکته جالب‎تر این که خطاب به آقای نجفی نوشته‎اید «همان بهتر که استعفا دادید»! چگونه تصمیمات اعضای محترم شورای شهر تهران را زیر سئوال می‎برید؟ کارتان بیشتر شبیه یک بازی کودکانه بود.

شما از بنده خواستید کم‎تر مصاحبه کنم! در مقابل، بنده از شما می‎خواهم از آقای دکتر نجفی و تمام کسانی که ایشان را قبول دارند عذرخواهی کنید و بدانید مرد بزرگی چون ایشان هر تصمیمی برای خود و زندگی شخصی‎اش بگیرد به هیچ کس ارتباط ندارد.

این که ایشان ازدواج کرده یا صیغه یا هر چیزی، به خودشان مربوط است؛ البته در مصاحبه قبل گفته بودم که «همسر دائمی ایشان هستم و صیغه هم اگر بود مشکل نداشت» اما به شخصه موافق چند همسری و صیغه نیستم مگر در صورت توجیه منطقی و قابل قبول.

شما از کجا می‎دانید که پشت پرده زندگی خصوصی افراد چیست؟ و چرا باید تلاش کنید که بدانید؟ آیا راضی هستید دیگران همین برخوردی که شما داشتید را با زندگی و حریم خصوصی‎تان داشته باشند؟

بخاطر دارم شما به یکی از اعضای شورای شهر سابق گفته بودید «دروغگو، نفاق افکن و تهمت زن! و باید از حزب اسلامی کار اخراج شود»! می توانم بپرسم خودتان چرا تخم نفاق در زندگی شخصی افراد می‎کارید؟

مگر غیر از این است که هر کسی را در قبر خود می‎گذارند؟ و هر کسی که ظالم باشد تاوان کار خود را چه در این دنیا و چه در آن دنیا خواهد داد؟

در نهایت از شما بانوی بزرگوار و خوب سرزمینم خواستارم تا وقتی با کفش کسی راه نرفتید قضاوتش نکنید چرا که به بدترین شکل قضاوت خواهید شد.

خطاب به عزیزانی هم که در چرایی استفعای آقای دکتر از شهرداری تهران ابهام‎آفرینی می‎کنند باید گفت تاریخ ازدواج ما خیلی پیش‎تر تعیین شده بود و استعفا ارتباطی به این موضوع نداشت. خواهشمند است به تمامی شایعات خاتمه دهید.

و من الله التوفیق

موضوع خبر: