سایت خبری شفا نیوز

مسیح گونه در نیمه خرداد

ایجاد: 2017/06/04 - 18:20

شاید بتوان محمود عبدالحسینی را از خوش شانس ترین عکاسان ایرانی دانست. وی در جریان تشییع جنازه امام خمینی توانست در یک شکار کاملاً اتفاقی، صحنه تکه پاره شدن کفن امام به دست انبوه عزاداران را در تاریخ ثبت کند. عبدالحسینی پس از ظاهر کردن عکس و مشاهده آن کاملا شوکه شده بود!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید شهر او در این باره می گوید: «تنم لرزید! عجیب بود! مثل تابلوی نقاشی حضرت مسیح شده بود. زمانی که او را از صلیب پایین می آوردند. سر و صورت و گردن و پاها تماماً شبیه به تصویر مسیح شده بود»!

او می گوید حتی خیلی از خارجی هایی که عکس را دیده بودند از شباهت فوق العاده جنازه امام به جنازه نقاشی شده مسیح حیرت زده شده بودند.

به گفته عبدالحسینی، آقای خامنه ای نیز پس از دیدن این عکس گفته: «عجب!چه مسیح گونه است!» عبدالحسینی همان سال ها حاضر نشده این عکس را به مشتری های دو میلیون تومانی خارجی هم بفروشد.

پایگاه خبری تحلیلی امید شهر البته ایجاد چنین صحنه هایی را تایید نمی کند چرا که جنازه مرده از نگاه دینی و انسانی محترم دانسته شده و عشق و اندوه نیز نباید سبب بی احترامی شود. این را هم باید گفت که پس از این اتفاق، جنازه امام مجدداً به جماران منتقل و این بار کفنی که آقای خامنه ای از مکه برای خود آورده بود، بر امام پوشانده شد.

شایان ذکر است مراسم تشییع امام در تاریخ 16 خرداد 68 انجام شد. در میانه راه به علت هجوم جمعیت زیادی که برای تشییع پیکر آمده بودند تابوت و کفن از هم پاشید. جمعیت هیجان زده از کنترل خارج شده بود، کامیون به سمت خاکی جاده منحرف شد و هلی کوپتر به زحمت به زمین نشست و جسد را برای تکفین مجدد به جماران منتقل کردند. سپس از طریق رسانه‌ها اعلام شد که خاکسپاری به روز بعد موکول شده تا از حجم جمعیت کاسته شود و در نهایت با حضور احمد خمینی و اکبر هاشمی رفسنجانی تدفین انجام شد و کانتینری جهت حفاظت بر روی قبر قرار گرفت، جمعیت شرکت کننده در این مراسم تا ۱۰ میلیون نفر برآورد می‌شود که بزرگترین تشییع جنازه دنیا لقب گرفته است، برخی منابع به کشته شدن یا صدمه دیدن عده‌ای در ازدحام این جمعیت هم اشاره کرده‌اند ولی آمار رسمی در این زمینه وجود ندارد.

 

موضوع خبر: