سایت خبری شفا نیوز

آخرین اخبار

چرا «بانک ها» و «فروشگاه های زنجیره ای» سوختند؟/ با طبقه محذوف جامعه، حرف از اعتراض مدنی و ضدخشونت می زنید؟!

ایجاد: 2019/11/26 - 16:05
طبقه کارگر,امید شهر,اعتراضات,بنزین,گرانی,محسن مقدم

«اعتراضات آبان ماه 1398 با افزایش قیمت بنزین شعله ور شد. اما این شعله ها آنچنان بلند است که شاید حکایت از یک انبار باروت داشته باشد. حکایت از بادی که طی سال ها توسط طبقه حاکم کاشته شد و اینک طوفان درو می کند. حکایت از دزدی دارد که مالباخته را هنوز خوب نشناخته است. حکایت، حکایت دروغ نیست، آن دیدگاهی که طبقه مرفه و متوسط جامعه در طول این سال ها به نظام حاکم دارد. شما در مقابل دروغگو نهایتا یا ترش رویی می کنید یا قهر؛ ولی در مقابل دزدی بپا می خیزید و با تنها داریی مانده برایتان یعنی جان های به لب رسیده دفاع می کنید.

«پاسخگو باش و به نرمی برخورد کن»/ نگاهی به نامه 53 نهج البلاغه به بهانه وقایع اعتراضات به گرانی بنزین

ایجاد: 2019/11/25 - 11:48

به گزارش امید شهر مصر در سال 19 هجرى در زمان خلافت خليفه دوم به وسيله لشکر اسلام فتح شد و از آن زمان مصريان زير پرچم اسلام قرار گرفتند. اما بعضى حاکمان ظالم از طرف خلفا به زمامدارى مصر برگزيده شدند.

بسیج شهرداری تهران جشنواره «آتش به اختیار» برگزار می‎کند.................................................

ایجاد: 2019/01/08 - 22:29

مجتبی سالک روز دوشنبه در نشست خبری افزود: شهروندان می توانند اقدامات و آثار خود را در زمینه جریانات فرهنگی در فضای مجازی و حقیقی تا 15 دی ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

وی اظهارداشت: تمامی آثار فرهنگی، بومی و اسلامی از 16 تا 22 بهمن ماه داوری شده و تا پایان بهمن ماه به نمایش گذاشته می شوند.
سالک خاطرنشان کرد: همچنین با الگوبرداری از سه شنبه های بدون خودرو، پنجشنبه های مساجد برنامه ریزی شده تا شهروندان در این روز نماز مغرب و عشا را در مساجد برگزار کنند.

شب یلدا بر ایرانیان گرامی باد/ متن های یلدایی

ایجاد: 2018/12/19 - 09:44
شب یلدا

امشب را به نور قرنها قدمت جاری نگه داریم … 
شب یلدا ، این شب زایش مهر و میترا ، شب زایش نور و روشنائی 
بر تو ایرانی مبارک

– – – – –پیام تبریک یلدا – – – – – 
باور به نور و روشنایی است ،
که شام تیره ،از دل شب یلدا
جشن مهر و روشنایی به ما هدیه میدهد 
یلدایتان مبارک

همه مجسمه‎های شهر بیمه می‎شوند/ تمام 14 اثر دزدیده شده برگردانده شدند/ خیابان برادران مظفر معبر فرهنگی هنری می‎شود

ایجاد: 2018/11/28 - 22:32

به گزارش «امید شهر» در ابتدای این نشست برزین ضرغامی با اشاره به اینکه حدود 2 هزار مجسمه در سطح شهر تهران نصب شده است، گفت: تلاش می‌کنیم در طول سال این آثار را سامان‌دهی کنیم و فضایی فراهم کنیم که مجسمه‌ها بهتر دیده شوند و بتوانند پیام خود را به شهروندان برسانند.

چرا امسال خبری از سفیدبالک‎ها نبود؟

ایجاد: 2018/11/16 - 11:04
سفیدبالک,سفید بالک,زنبور پارازیتوئید

تا به امروز قریب به ۱۶۰۰ گونه سفیدبالک در سراسر دنیا شناسایی شده که هرکدام از آنها ساختار بدنی، شیوه زندگی و گیاهان میزبان خاص خودشان را دارند.

تهران رکورددار فرونشست زمین/ خیابان مولوی هم فرو نشست/ معابر تهران باید هر فصل اسکن شوند

ایجاد: 2018/11/05 - 14:22
فرونشست زمین,چهارراه مولوی,امید شهر

به دلیل برداشت گسترده از آب‎های زیرزمینی در دشت های تهران، زمین پایتخت از سال ۹۵ به بعد سالانه ۳۶ سانتیمتر فرونشت داشت. هیچ اقدام پیشگیرانه برای رفع این معضل اندیشیده نشده است و قانونی برای مقابله با متخلفان حوزه ساختمان‌سازی که اقدام به هدایت غیر اصولی آب در زیرزمین ‌می‌کنند، وجود ندارد.

در اکثر دشت‎ها و آبخوان‎های ایران بیش از ۴۰ سال است که فرو نشست رخ داده؛ هر دشتی که افت سطح آب زیرزمینی دارد (همه دشت‎های ایران) مسلما فرونشست زمین نیز در آنجا در حال رخداد است.

مگر نمی گفتید بخشنامه توقف صدور هولوگرام «ناموس شهرداری» است؟

ایجاد: 2018/11/04 - 22:36
هولوگرام شهرداری,امید شهر

این در حالی است که محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران در نشست فصلی با مدیران شهرداری با اشاره به بخشنامه توقف صدور هولوگرام، گفته بود: بخشنامه توقف صدور هولوگرام، امروز ناموس شهرداری است و حتی یک مورد تخلف از این بخشنامه منجر به عزل می‌شود و این اتمام حجت من است.

افشین حبیب‌زاده، عضو شورای شهر تهران هم درباره بخشنامه ممنوعیت صدور هرگونه هولوگرام عوارض ساختمانی گفته بود: این بخشنامه بسیار مهم بود، اما در رسانه‌ها کمتر به آن پرداخته شد. صدور هولوگرام زیان‌های بسیاری به شهرداری تحمیل کرد. جا دارد از آقای نجفی به واسطه صدور سریع این بخشنامه تشکر کرد.

کمیته های موازی در تدوین برنامه سوم شهر تهران چیزی شبیه شوراهای موازی در جبهه اصلاحات/ نقدی بر لایحه برنامه سوم شهر تهران

ایجاد: 2018/11/02 - 20:53
لایحه برنامه سوم شهر تهران

در ابتدا باید گفت این نقد به معنای نادیده گرفتن تلاش تدوین‎کنندگان برنامه نیست؛ چه بسا شالوده اصلی نقد ما متوجه سیاست‎گذاری و چگونگی برقراری هماهنگی در تدوین برنامه است که منجر به بروز تناقضات و خطاهایی فاحش در متن برنامه شده است. نقد برنامه سوم در دو شکل می تواند صورت گیرد: «ساختار و چگونگی تدوین برنامه» و «محتوا و متن برنامه».

نقد ساختاری و چگونگی تدوین لایحه برنامه سوم

1- با تورق سطحی نظامنامه تدوین برنامه سوم شهر تهران شاهد تشتت و از هم گسیختگی در تمامی ابعاد آن هستیم.

به قضاوت ها درباره زندگی خصوصی افراد پایان دهیم/ پاسخ همسر دکتر نجفی، شهردار سابق تهران به شایعات اخیر

ایجاد: 2018/10/30 - 18:16

فکر کردن مشکل است؛ برای همین بیش‎تر قضاوت می‎کنیم

از آنجایی که آبروی مسلمان به منزله خون اوست و در کلامی از امام علی (ع) نیز آمده که «بپرهیز از این که گمان را بد گردانی زیرا به راستی بدگمانی عبادت را فاسد و گناه را بزرگ می‎گرداند»؛ بر همین اساس، تصمیم بر آن شد تا جهت دفاع از خود در مقابل متجاوزان به حقوق دیگران نامه‎ای بنویسم.

صفحه‌ها