سایت خبری شفا نیوز

فرهنگ شهر

«پاسخگو باش و به نرمی برخورد کن»/ نگاهی به نامه 53 نهج البلاغه به بهانه وقایع اعتراضات به گرانی بنزین

ایجاد: 2019/11/25 - 11:48

به گزارش امید شهر مصر در سال 19 هجرى در زمان خلافت خليفه دوم به وسيله لشکر اسلام فتح شد و از آن زمان مصريان زير پرچم اسلام قرار گرفتند. اما بعضى حاکمان ظالم از طرف خلفا به زمامدارى مصر برگزيده شدند.

تیمی با کارکردهای مخرب و حاشیه ساز! «بررسی کارنامه یکساله حزب اتحاد در شورای شهر تهران»

ایجاد: 2018/10/12 - 09:54

1- ایجاد بیثباتی و اختلاف افکنی در مدیریت شهری شهر تهران: شهرداری تهران در یکسال گذشته دو سرپرست و دو شهردار به خود دیده است؛ به عبارتی، بی‎ثبات‎ترین دوره مدیریتی شهر تهران!! در ایجاد و شکل‎گیری این بی‎ثباتی، عوامل متعددی دخیل بوده‎اند. قطعا حزب «اتحاد» با عملکرد خود یکی از عوامل تاثیرگذار و اصلی بوده است. برای شفاف‎تر شدنِ این نقش، به مقاطع زمانی زیر باید اشاره کرد:

چطوری ایرانی؟ چند پرسش کنایه آمیز از حجاریان و یک پاسخ سرراست ...................................................

ایجاد: 2018/04/09 - 16:33
لوایتان,لویاتان,نرمالیزاسیون,حجاریان,هابز,امید شهر,روحانی

قضیه علیرغم ظاهر پیچیده و پرطمطراق یادداشت حجاریان، خیلی ساده بود. از عملکردهای روحانی و منسوبان او بوی دموکراسی و رِفُرم و این‌جور چیزها در نمی‌آمد و حجاریان داشت با توجیهات تئوریک و پیچ‌واپیچ خودش به سرخوردگان وضع موجود، دلداری می‌داد. او می‌گفت نگران نباشید. عوضش الان نرمال می‌شویم تا بتوانیم پروژه نیل به دموکراسی را مجدداً از سر بگیریم. او داشت به عقبگرد اعتراف می‌کرد اما می‌گفت جای نگرانی نیست چون هشت سال بعد (بعد از دولت دوم روحانی) دوباره به ابتدای اصلاحات برمی‌گردیم؛ در ۱۴۰۰ به ۱۳۷۶ باز می‌گردیم!

75 درصد مردم ناراضی اند/ مسائل اقتصادی مهم ترین علت نارضایتی/ نظر مردم درباره اعتراضات

ایجاد: 2018/02/07 - 17:11

محمد آقاسی رئیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در این نشست با اشاره به درخواست مرکز بررسی های استراتژیک از ایسپا برای انجام پژوهشی درباره اعتراضات اخیر مردم، اظهار کرد: ایسپا به فراخور مسئولیتی که برعهده دارد، دائما در حال نظرسنجی در میان افکار عمومی است؛ در این راستا در دو مقطع زمانی طی یکسال گذشته براساس نظرسنجی‌هایی که انجام شد، پیش بینی وقوع اتفاقاتی نظیر اعتراضات دی ماه را می کردیم.

«برف» و چالش «محبوبیت شهردار»

ایجاد: 2018/01/29 - 20:20
مهدی محمدی دوست,پژوهشگر شهر,شهردار تهران,محبوبیت,برف تهران,جوانان
اما چرا با وجود این‌همه دغدغه، این‌همه آسیب؟!
 
بیایید یک بار دیگر مسائل را ریشه‌ای‌تر مرور کنیم:
شورای شهر با یک رای بی‌سابقه توسط مردم انتخاب شد. آن شورا یک فرد را به مدیریت شهری انتخاب کرد. تا اینجا چندان فاصله‌ای میان شهردار و مردم احساس نمی‌شود. اما از زمان انتخاب شهردار جدید، تا بارش برف و درخواست شهردار از جوانان برای برف‌روبی، پنج ماه می‌گذرد که باز فاصله زیادی نیست. پس باید دید چه اتفاقاتی در این پنج ماه افتاد که فاصله جوانان با شهردار اینقدر زیاد شد!
.

«سقوط محبوبیت» یا «عصبانیت» مردم؟ نتایج نظرسنجی درباره طیف بندی مجلس آینده

ایجاد: 2017/12/26 - 17:43

به گزارش امید شهر، سئوال و گزینه‎های چهارمین نظرسنجی این پایگاه خبری که در میان کاربران شبکه‎های مجازی انجام شد، بدین قرار است:

به نظر شما مجلس آینده از کدام طیف خواهد بود؟

1- اعتدالگرایان

2- اصلاحطلبان

3- اصولگرایان

4- پایداریها

5- جوانان و تحولخواهان

نتیجه این نظرسنجی که با مشارکت 355 نفر از شهروندان همراه بود، بدین ترتیب است:

صفحه‌ها

اشتراک در فرهنگ شهر