سایت خبری شفا نیوز

تخصص گرایی

چارچوب های تخصص گرایی/ تخصص گرایی 5

ایجاد: 2017/05/05 - 17:22

اگر رسالت شورای شهر را «حمایت»، «هدایت» و «نظارت» مدیریت شهری بدانیم بنابراین جهت ترسیم تخصص‏‎های مورد نیاز در شورا، ذکر وظایف و نهادهای زیرمجموعه شهرداری ضروری است.
پس در ابتدا نگاهی داریم به وظایف، نهادها و زیرمجموعه‎‏های شهرداری تهران و در ادامه، وظایف قانونی شورای شهر و کمیسیون‏‎های ذی ربط و نیز نظر اعضای فعلی مدیریت شهری را می خوانیم.

دعوت «امید شهر» برای حضور در نشست «1+21»

ایجاد: 2017/04/15 - 11:30

پایگاه خبری تحلیلی "امید شهر" از تمام متخصصان مدیریت شهری اعم از حوزه سلامت و بهداشت، حمل و نقل، معماری و شهرسازی، اجتماعی و فرهنگی، حقوقی، محیط زیست، منابع طبیعی، آموزشی، اقتصادی و.. دعوت می کند در «نخستین نشست نامزدان شورای شهر تهران» حضور بهم رسانند.
به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی امید شهر" این نشست به پیشنهاد فعالان شهری و توسط کمیته انتخابات شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب (متشکل از 17 حزب) با هدف دعوت به ثبت نام دغدغه مندان و متخصصان مدیریت شهری در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران برگزار می شود.

کمیسیون های شورای شهر/ تخصص گرایی4

ایجاد: 2017/04/15 - 08:55

ماده 16 آیین نامه داخلی شورای شهر می گوید: به منظور بررسي و اصلاح و تكميل لوايح شهرداري و طرح هاي اعضاي شورا و يا پيشنهادهایي كه به شورا جهت طرح در شورايعالي استان داده شده است، و به منظور تهيه و تمهيد طرح‌هاي لازم و انجام وظايف قانوني كه به عهده شوراي شهر گذاشته شده است كميسيون هايي در شوراي شهر تشكيل مي‌شود. پایگاه خبری تحلیلی امید شهر به مناسبت نزدیکی پنجمین دوره انتخابات شورای شهر، نگاهی دارد به کمیسیون های شورای شهر تهران و وظایف، کمیته ها، اعضا و روسای این کمیسیون ها؛ امید است در این دوره از انتخابات، تخصص گرایی سرلوحه آحاد جامعه قرار گیرد.

وظایف شورای شهر/ تخصص گرایی3

ایجاد: 2017/04/09 - 11:12

شوراهای شهر و روستا مطابق هفت اصل از اصول قانون اساسی تشکیل می‎شود. موارد و چگونگی تشکیل و نیز حدود اختیارات و وظایف شوراها را این قانون و قوانین ناشی از آن معین می‎کند. پایگاه خبری تحلیلی امید شهر به مناسبت نزدیکی پنجمین دوره انتخابات شورای شهر، نگاهی دارد به وظایف و اختیارت این شورا و نیز اصول هفتگانه قانون اساسی؛ امید است در این دوره از انتخابات، تخصص گرایی سرلوحه آحاد جامعه قرار گیرد.
اصول مصرح قانون اساسی که لزوم تشکیل شوراها از آنها ناشی می شود عبارتند از:

زیرمجموعه های شهرداری تهران/ تخصص گرایی2

ایجاد: 2017/04/04 - 11:20

در آستانه پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران پایگاه خبری تحلیلی امید شهر با هدف آگاهی بخشی شهروندان و نامزدان، نگاهی دارد به معاونت ها، ادارات، سازمان ها، شرکت های وابسته و شرکت های مرتبط زیرمجموعه شهرداری تهران و امیدوار است موضوع تخصص گرایی در نهاد شورای شهر و مدیریت شهری، بیش از پیش مورد توجه آحاد جامعه قرار گیرد.
معاونت ها، ادارات کل، سازمان ها، شرکت های وابسته شرکت های مرتبط زیرمجموعه شهرداری تهران بدین قرار است:

وظایف شهرداری در قانون شهرداری/ تخصص گرایی1

ایجاد: 2017/03/16 - 10:22

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی امید شهر بر اساس قانون شهرداری مصوب سال 1334 و اصلاحات بعدی، وظایف شهرداری در 28 بند تنظیم شده که همگی ناظر بر فعالیت های مختلف این نهاد در حوزه های کالبدی، خدماتی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی است. امید است با نگاهی به این وظایف و مسئولیت ها، موضوع تخصص گرایی در نهاد شورای شهر و مدیریت شهری، بیش از پیش مورد توجه آحاد جامعه قرار گیرد. فصل ششم قانون شهرداری، این وظایف را چنین بر می شمارد:
‌ماده 55 - وظايف شهرداري به شرح ذيل است:
۱ - ایجاد خیابان‌ها و کوچه‌ها و میدان‌ها و باغهای عمومی و مجاری آب و توسعه معابر در حدود قوانین موضوعه.